Granudacyn®: odkażający preparat na rany – Sterylność i stabilność

Trwałość roztworu do płukania zapewnia kwas podchlorawy (HOCL), składnik preparatu Granudacyn®, którego skuteczność jest efektem wykorzystania fizycznego mechanizmu obrony przed patogenami, wykorzystywanego również przez organizm: ciała obce nie są eliminowane w sposób chemiczny, lecz ulegają zniszczeniu w wyniku całkowicie naturalnego procesu fizycznego. Dzięki temu preparat na rany Granudacyn® zachowuje sterylność również podczas aplikacji.

 

 

patogen1

Pęknięcie ściany komórkowej

Granudacyn® otacza jednokomórkowe mikroorganizmy. Kwas podchlorawy atakuje ścianę komórkową mikroorganizmu i zwiększa jej przepuszczalność.

 

Osmoza

Osmoliza - rozerwanie komórki

Hipotoniczny roztwór Granudacyn® zapewnia zwiększony napływ wody do komórki. W ten sposób gradient osmotyczny jest utrzymany w równowadze. Prowadzi to do osmolizy (niespecyficzny wstrząs osmotyczny) i wzrostu ciśnienia wewnętrznego. Doprowadza to do rozerwania komórki.

 

Bakteriobójczy efekt kwasu podchlorawego zapobiega również namnażaniu się mikroorganizmów w gazikach i opatrunkach, które wcześniej nasączono roztworem Granudacyn®.

 

Kwas podchlorawy hamuje wzrost bakterii Gram-dodatnich i Gram-ujemnych (w tym również MRSA), wirusów, grzybów i spor.

Granulox weltweit

HEXANOVA Sp. Z O.O.

ul. Pieńków 11, 05-152 Czosnów

KRS 0000411166, NIP 531-168-81-59, REGON 145988298

Biuro zarządu

ul. Brukowa 36, 05-092 Łomianki Polska

tel.: 22 201 11 05

E-mail: biuro@hexanova.pl