Aerozol z hemoglobiną – Mechanizm działania

 

Naturalna zasada działania

Niedostateczne zaopatrzenie rany w tlen jest od dawna uznane za poważny problem w leczeniu ran. Granulox® jest pierwszym produktem, który skuteczne rozwiązuje tego rodzaju problemy. Ten aerozol z hemoglobiną zdecydowanie przyśpiesza gojenie się ran. Jest to także skuteczny preparat na owrzodzenia, odleżyny oraz oparzenia.

 

Bez tlenu rana nie zagoi się

Aby móc oddychać, potrzebujemy powietrza. Tak samo źle gojące się rany, aby się goić, potrzebują tlenu. Przez uszkodzoną skórę albo ranę wywołaną przez chorobę pierwotną (np. cukrzycę lub choroby tętnic), do rany z zewnątrz dociera zbyt mało tlenu. Wysięk z rany uniemożliwia dotarcie tlenu z otaczającego powietrza do podstawy rany. Skutek: nie ważne jak umiejętnie i prawidłowo rana jest opatrywana, może być ona trudna do wyleczenia. Do takiego wniosku doszedł już w 1978 roku angielski badacz George D. Winter. Także najnowsze badania potwierdzają, że lokalne niedotlenienie (hipoksja) jest główną przyczyną nieprawidłowego gojenia się ran

 

Aerozol z hemoglobiną doprowadza tlen do rany

Nowy aerozol z hemoglobiną Granulox® jest pierwszym środkiem opatrunkowym, który rozwiązuje problem braku tlenu – i dzięki temu zdecydowanie przyśpiesza gojenie rany. Granulox® to środek opatrunkowy w sprayu, który dzięki formie aplikacji łatwo się rozprowadza, co pozwala na szybkie i równomierne pokrycie całej powierzchni rany. Proces dostarczania tlenu przez hemoglobinę z otaczającego powietrza rozpoczyna się natychmiast po aplikacji i trwa do 72 godzin. Jeden gram hemoglobiny potrafi przenieść w ten sposób do 1 litra tlenu dziennie, dzięki temu rany goją się lepiej i szybciej. 

Dzięki zastosowaniu tego naturalnego procesu, możemy w szybki i efektowny sposób dostarczyć niedotlenionym tkankom niezbędny tlen i  przyśpieszyć proces gojenia.

 

Granulox weltweit

HEXANOVA Sp. Z O.O.

ul. Pieńków 11, 05-152 Czosnów

KRS 0000411166, NIP 531-168-81-59, REGON 145988298

Biuro zarządu

ul. Brukowa 36, 05-092 Łomianki Polska

tel.: 22 201 11 05

E-mail: biuro@hexanova.pl