Granulox®: aerozol na rany – Mechanizm działania

 

Granulox® jest pierwszym na polskim rynku preparatem na rany, który zawiera hemoglobinę. Dzięki temu składnikowi gojenie się ran: odleżyn krzyżowych, owrzodzeń, ran ropiejących, ran sączących się i trudno gojących się ran – jest od teraz łatwiejsze i nie naraża pacjenta na niepotrzebny ból.

 

Co się dzieje z raną niedotlenioną

Hipoksja, czyli lokalne niedotlenienie, jest jedną z głównych przyczyn nieprawidłowo gojących się ran. Proces gojenia się – jak wielokrotnie to wykazywano w publikacjach medycznych – potrzebuje tlenu. Im głębiej do rany przedostaje się tlen, tym szybciej ma ona szansę się zagoić. Doskonały środek na rany powinien więc umożliwiać zaopatrzenie trudno gojących się rana w maksymalną ilość tlenu. Bez względu na wysięk z rany oraz schorzenia zaburzające cyrkulację tlenu – Granulox®, aerozol z hemoglobiną, zapewnia odpowiednią ilość tlenu dla szybkiego zagojenia się rany.

 

Aerozol z hemoglobiną doprowadza tlen do rany

Poprzez zapewnienie odpowiedniego natlenienia rany, preparat na rany Granulox® spełnia bardzo ważny warunek procesu gojenia się. Ten łatwy w aplikacji opatrunek w sprayu sprawia, że tlen potrzebny dla zagojenia się rany jest obecny we właściwym miejscu w dużych ilościach. Hemoglobina zaczyna działać natychmiast po zastosowaniu środka na rany Granulox®, a jej działanie jest długotrwałe (do 72 godzin). Granulox® jest środkiem do opatrywania ran w sprayu, więc można nim pokryć cały leczony obszar, w ten sposób zapewniając dotlenienie wszystkich gojących się komórek.

 

Granulox weltweit

HEXANOVA Sp. Z O.O.

ul. Pieńków 11, 05-152 Czosnów

KRS 0000411166, NIP 531-168-81-59, REGON 145988298

Biuro zarządu

ul. Brukowa 36, 05-092 Łomianki Polska

tel.: 22 201 11 05

E-mail: biuro@hexanova.pl