Spray na rany przyspieszający gojenie – O produkcie 

 Granulox® to spray na rany przyspieszający gojenie. Jest to pierwszy na świecie aerozol z hemoglobiną, która zwiększa kilkukrotnie utlenienie ran. Skuteczności działania tego środka opatrunkowego w przypadku leczenia odleżyn, owrzodzeń i oparzeń została potwierdzona badaniami klinicznymi

 

Granulox


 

Działa w wielu rodzajach ran

Granulox® jest opatrunkiem na rany przewlekłe. Pomaga w gojeniu m.in. żylnego owrzodzenia podudzi (także tętniczego lub mieszanego) („open leg”), cukrzycowego owrzodzenia stopy (stopa cukrzycowa), trudno gojących się ran chirurgicznych oraz odleżyn. Sprawdza się również jako produkt medyczny na rany sączące.  Jeżeli nie są Państwo pewni czy Granulox może pomóc również Wam, prosimy o zwrócenie się do naszej firmy (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Pracownicy działu medycznego odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania. Granulox® nie zastępuje leczenia przyczynowego.

Łatwa i szybka aplikacja

Mały poręczny aerozol z hemoglobiną.  sprawia, że posługiwanie się preparatem Granulox® jest bardzo proste. Produkt może być po prostu rozpylony na ranę, bez konieczności jej dotykania i zadawania bólu. Częstotliwość stosowania tego środka opatrunkowego w aerozolu może być dopasowana do zwykłego, wcześniej stosowanego rytmu zmiany opatrunków (w zależności od fazy leczenia rany co 1 do 3 dni).

Brak efektów ubocznych

Granulox® to środek opatrunkowy w sprayu, który zawiera wysoce oczyszczoną hemoglobinę – całkowicie naturalny transporter tlenu, który jest obecny w krwinkach czerwonych, w każdym organizmie. Działania uboczne nie są znane, nawet w przypadku zbyt obfitego lub częstego stosowania.

30 dawek w jednym opakowaniu

Jedno rozpylenie opatrunku w aerozolu trwające 1 do 2 sekund jest zwykle wystarczające do pokrycia rany o powierzchni 2 x 3 cm. W zależności od wielkości rany jedno opakowanie Granulox® wystarcza zatem na około 30 zastosowań.

Dostępność

Granulox®, środek na rany przyspieszający gojenie, dostępny jest w ponad 40 krajach. Na polskim rynku Granulox® jest dostępny od października 2016 roku.

 

Pozostałe informacje

Zastosowanie:

Granulox® jest środkiem na trudno gojące się rany zaleczany jako produkt wspomagający proces gojenia ran takich jak: owrzodzenia żylne podudzi, odleżyny, oparzenia, stopę cukrzycową oraz na rany chirurgiczne.

Składniki:

10% karbonylowana hemoglobina; 0,7% fenoksyetanol; 0,9% roztwór chlorku sodu; 0,05% N-acetylocysteina; woda do 100%.

Działania uboczne:

Nie są znane żadne działania uboczne. Jeżeli pojawią się objawy pogorszenia lub  niepożądane działania uboczne, prosimy o niezwłoczny kontakt. Preparatu na rany Granulox® nie należy stosować równocześnie z miejscowo działającymi produktami leczniczymi, np. antybiotykami, ponieważ wzajemne interakcje między nimi nie zostały jeszcze dostatecznie zbadane. Wiadomo już, że środki dezynfekujące takie jak oktenidyna oraz chlorheksydyna osłabiają działanie Granuloxu® . Dlatego po zastosowaniu środka dezynfekującego należy ranę dokładnie przepłukać roztworem soli fizjologicznej lub płynem do przemywania ran np. Granudacynem®. Po chirurgicznym opracowaniu rany przy użycia środka proteolitycznego (enzymatycznego) koniecznie należy dokładnie przepłukać dotknięty obszar roztworem soli fizjologicznym lub płynem do przemywania ran np. Granudacynem®.

Interakcje z lekami:

Preparatu Granulox® nie należy stosować równocześnie z miejscowo działającymi produktami leczniczymi, np. antybiotykami, ponieważ wzajemne interakcje między nimi nie zostały jeszcze dostatecznie zbadane. Wiadomo już, że środki dezynfekujące takie jak oktenidyna oraz chlorheksydyna osłabiają działanie Granuloxu® . Dlatego po zastosowaniu środka dezynfekującego należy ranę dokładnie przepłukać roztworem soli fizjologicznej lub płynem do przemywania ran np. Granudacynem®. Po chirurgicznym opracowaniu rany przy użycia środka proteolitycznego (enzymatycznego) koniecznie należy dokładnie przepłukać dotknięty obszar roztworem soli fizjologicznym lub płynem do przemywania ran np. Granudacynem®.

Przeciwwskazania:

Ze względów bezpieczeństwa produktu Granulox® nie należy stosować w przypadku ran zakażonych jak również u kobiet w ciąży bez konsultacji z lekarzem. Dla prawidłowej oceny tych przypadków, nie ma obecnie wystarczającej ilości danych.

Zawartość:

Aerozol o objętości 12 ml, wystarczający na min. 30 zastosowań.

Opakowanie zbiorcze:

1 karton z 6 aerozolami

Warunki przechowywania:

Granulox® należy przechowywać w lodówce w temperaturze między 2° do 8° C. W okresie stosowania Granulox® może być przechowywany w temperaturze pokojowej (max. 25° C). Przy codziennym stosowaniu Granulox® (np. w praktyce klinicznej, w ambulatorium lub w warunkach domowych), opakowanie z aerozolem – do całkowitego opróżnienia - może być przechowywane w sposób ciągły w temperaturze pokojowej. Jednakże czas przechowywania w temperaturze pokojowej nie może przekroczyć łącznie okresu 6 tygodni.
 
Granulox weltweit

HEXANOVA Sp. Z O.O.

ul. Pieńków 11, 05-152 Czosnów

KRS 0000411166, NIP 531-168-81-59, REGON 145988298

Biuro zarządu

ul. Brukowa 36, 05-092 Łomianki Polska

tel.: 22 201 11 05

E-mail: biuro@hexanova.pl