Spray na rany przyspieszający gojenie – O produkcie 

Granulox® jest pierwszym na świecie aerozolem z hemoglobiną. Dzięki temu składnikowi spray przyspiesza gojenie się nawet trudnych ran. Hemoglobina umożliwia prawidłowy dopływ tlenu do rany, co zwielokrotnia szybkość i jakość procesu gojenia. Badania kliniczne potwierdzają pozytywne efekty stosowania preparatu na rany Granulox® w przypadkach odleżyn, owrzodzeń, ran przewlekłych, ran ropiejących czy ran sączących się z wysiękiem.

 

Granulox


 

Wiele rodzajów ran – jeden preparat

Granulox® najlepiej sprawdza się jako środek na trudno gojące się rany przewlekłe. Pomaga w gojeniu m.in. żylnego owrzodzenia podudzi („open leg”), a także tętniczego lub mieszanego, ponadto cukrzycowego owrzodzenia stopy („stopa cukrzycowa”), trudno gojących się ran chirurgicznych oraz odleżyn. Sprawdza się również jako wyrób medyczny na rany sączące. W przypadku wątpliwości dotyczących zastosowania aerozolu na rany Granulox® prosimy o kontakt z działem medycznym pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Spray na rany Granulox® nie zastępuje leczenia przyczynowego. 

Wygodny w użyciu aerozol na rany

Cała lecznicza moc preparatu na rany Granulox® zamknięta jest w niewielkim, poręcznym opakowaniu. Spray rozpyla się na ranę bez konieczności jej dotykania i zadawania bólu. Jako środek opatrunkowy Granulox® może być używany tak często jak wykonuje się zmianę innych opatrunków (w zależności od fazy leczenia rany co 1 do 3 dni).

Bezpieczeństwo i brak efektów ubocznych

Granulox® to opatrunek w sprayu. Zawiera wysoce oczyszczoną hemoglobinę – całkowicie naturalny transporter tlenu, który jest obecny w krwinkach czerwonych, w każdym organizmie. Działania uboczne nie są znane, nawet w przypadku zbyt obfitego lub częstego stosowania. 

Wydajność preparatu Granulox®

W jednym opakowaniu aerozolu z hemoglobiną Granulox® znajduje się 12 ml preparatu, czyli aż 30 dawek. Jedno rozpylenie opatrunku w aerozolu, trwające 1-2 sekundy, jest zwykle wystarczające do pokrycia rany o powierzchni 2 x 3 cm. Zatem opakowanie wystarcza na 30 aplikacji.

Dostępność

Nowość w leczeniu ran, aerozol z hemoglobiną Granulox®, trafił na polski rynek w roku 2016. Do tej pory preparat cieszył się uznaniem klientów w ponad 40 krajach. 

 

Granulox® – pozostałe informacje

Zastosowanie:

Granulox® to spray na rany, przyspieszający ich gojenie dzięki aktywnej hemoglobinie. Jego stosowanie zaleca się jako preparatu na rany: owrzodzenia żylne podudzi, odleżyny, oparzenia, stopa cukrzycowa oraz na rany chirurgiczne.

Skład preparatu

Środek do opatrywania ran Granulox® ma następujący skład chemiczny: 10% karbonylowana hemoglobina; 0,7% fenoksyetanol; 0,9% roztwór chlorku sodu; 0,05% N-acetylocysteina; woda do 100%.

Działania uboczne

Aerozol na rany Granulox® jest środkiem w pełni bezpiecznym. Nie są znane żadne działania uboczne. Jeżeli pojawią się objawy pogorszenia lub niepożądane działania uboczne, prosimy o niezwłoczny kontakt z działem medycznym hexanova: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Należy jednak zachować ostrożność w równoczesnym stosowaniu produktu Granulox z miejscowo działającymi produktami leczniczymi, np. antybiotykami, ponieważ wzajemne interakcje między nimi nie zostały jeszcze dostatecznie zbadane. Środki dezynfekujące, takie jak oktenidyna oraz chlorheksydyna osłabiają działanie Granuloxu®. Dlatego po zastosowaniu środka dezynfekującego ranę należy dokładnie przepłukać roztworem soli fizjologicznej lub płynem do przemywania ran, np. Granudacynem®. Po chirurgicznym opracowaniu rany przy użycia środka proteolitycznego (enzymatycznego), koniecznie należy dokładnie przepłukać dotknięty obszar roztworem soli fizjologicznym lub płynem do przemywania ran, np. Granudacynem®.

Granulox® i przyjmowanie innych leków

Środka opatrunkowego w aerozolu Granulox® nie należy stosować równocześnie z miejscowo działającymi produktami leczniczymi, np. antybiotykami, ponieważ wzajemne interakcje między nimi nie zostały jeszcze dostatecznie zbadane. Wiadomo już, że środki dezynfekujące takie jak oktenidyna oraz chlorheksydyna osłabiają działanie Granuloxu®. Dlatego po zastosowaniu środka dezynfekującego należy ranę dokładnie przepłukać roztworem soli fizjologicznej lub płynem do przemywania ran, np. Granudacynem®. Po chirurgicznym opracowaniu rany przy użycia środka proteolitycznego (enzymatycznego), koniecznie należy dokładnie przepłukać dotknięty obszar roztworem soli fizjologicznym lub płynem do przemywania ran, np. Granudacynem®.

Kiedy nie stosować Granuloxu®?

Preparatu na rany Granulox® nie należy stosować w następujących przypadkach: na zakażone rany, u kobiet w ciąży (chyba, że lekarz zdecyduje inaczej). Prawidłowa ocena dwóch wymienionych przypadków jest utrudniona ze względu na brak wystarczającej ilości danych.

Zawartość opakowania

Granulox® jest sprzedawany w postaci aerozolu o objętości 12 ml, co zwykle wystarcza na minimum 30 zastosowań.

Opakowanie zbiorcze

Granulox® jest sprzedawany także w opakowaniach zbiorczych. 1 karton zawiera 6 butelek z aerozolem.

Przechowywanie preparatu na rany Granulox®

Granulox® należy przechowywać w lodówce, w temperaturze od 2° do 8° C. W okresie stosowania preparatu na rany Granulox® możliwe jest przechowywanie go w temperaturze pokojowej (max. 25°C). Przy codziennym stosowaniu Granulox® (np. w praktyce klinicznej, w ambulatorium lub w warunkach domowych), opakowanie z aerozolem – do całkowitego opróżnienia – może być przechowywane w sposób ciągły w temperaturze pokojowej. Jednakże czas przechowywania w temperaturze pokojowej nie może przekroczyć łącznie okresu 6 tygodni.
 
Granulox weltweit

HEXANOVA Sp. Z O.O.

ul. Pieńków 11, 05-152 Czosnów

KRS 0000411166, NIP 531-168-81-59, REGON 145988298

Biuro zarządu

ul. Brukowa 36, 05-092 Łomianki Polska

tel.: 22 201 11 05

E-mail: biuro@hexanova.pl