Sposób aplikacji aerozolu na rany Granulox®

Środek opatrunkowy w sprayu Granulox® może zostać użyty jako opatrunek na rany bez względu na stosowane wcześniej metody i środki opatrywania ran.

Właściwym sposobem użycia preparatu Granulox® jest naniesienie cienkiej warstwy aerozolu z hemoglobiną dokładnie na ranę i jej okolice, a następnie założenie opatrunku tradycyjnego. Częstotliwość zmiany opatrunków może pozostać taka sama jak przed rozpoczęciem używania Granuloxu®.

Aerozol Granulox® można łatwo nanieść we właściwe miejsce. Ułatwia to opakowanie preparatu, które pozwala z dużą precyzją rozprzestrzenić aerozol. Ponieważ opatrywanie rany przy pomocy preparatu Granulox® odbywa się bez kontaktu z raną, zostaje zachowana higieniczność, która jest jednym z kluczowych warunków zagojenia się rany. W przypadku rozpylenia sprayu w przypadkowym miejscu, wystarczy zmyć jego warstwę czystą wodą.

Aby aplikacja produktu była jak najbardziej komfortowa, zaleca się odczekanie od 15 do 20 minut po wyjęciu z lodówki,  aż produkt osiągnie temperaturę pokojową.

 

 

 

 

 


Instrukcja stosowania aerozolu na rany Granulox®

 

Oczyścić ranę

1. Oczyścić ranę

Oczyścić i przepłukać ranę, zgodnie z zaleceniami lekarza lub pielęgniarki. (Najlepsze efekty uzyskuje się stosując roztwór Granudacyn®)

Zaaplikować

2. Zaaplikować Granulox® 

Dyszę trzymać w odległości 5 do 10 cm od rany.

Rozpylać aerozol na rany tak długo, aż rana zostanie równomiernie pokryta cienką warstwą

 

Przykryć ranę

3. Przykryć ranę

Przykryć ranę oddychającym opatrunkiem (przepuszczalnym dla tlenu), zgodnie z zaleceniami lekarza lub pielęgniarki.

Granulox weltweit

HEXANOVA Sp. Z O.O.

ul. Pieńków 11, 05-152 Czosnów

KRS 0000411166, NIP 531-168-81-59, REGON 145988298

Biuro zarządu

ul. Brukowa 36, 05-092 Łomianki Polska

tel.: 22 201 11 05

E-mail: biuro@hexanova.pl