Granulox® i Granudacyn® – ważne informacje

Granulox® i Granudacyn® to bezpieczne wyroby medyczne o działaniu potwierdzonym badaniami. Używający ich pacjent powinien jednak zachowywać się tak samo, jak w przypadku używania każdego leku. Oznacza to konieczność zapoznania się z ulotką oraz konsultację z lekarzem, jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania aerozolu z hemoglobiną Granulox® lub roztworu do czyszczenia ran Granudacyn®.

Zależy nam na Państwa bezpieczeństwie i zdrowiu. Prosimy zatem przestrzegać standardowych zasad używania wszystkich leków, środków i wyrobów medycznych.

  • Nie są znane niepożądane działania preparatu na rany Granulox® oraz roztworu czyszczącego rany Granudacyn®. Stosowanie tych środków zgodnie z przeznaczeniem jest zupełnie bezpieczne. W przypadku wystąpienia nieznanych reakcji specyficznych po zastosowaniu tych preparatów – należy powiadomić o tym lekarza.
  • Przestrzeganie zasad stosowania aerozolu na rany Granulox® i roztworu Granudacyn®, które są podane w ulotkach, jest wskazane ze względu na uzyskanie maksymalnej skuteczności leczniczej obu preparatów.
  • Granulox® i Granudacyn® są skuteczniejsze od innych podobnych preparatów i w zdecydowanej większości przypadków przynoszą pożądane efekty. Jeżeli po zastosowaniu tych środków efekty ich działania są inne niż przewidywane, może być to spowodowane czynnikiem zewnętrznym. Zaleca się wtedy konsultację z lekarzem.
  • Data ważności środka na trudno gojące się rany Granulox® oraz roztworu Granudacyn®, powinna być bezwzględnie respektowana przez użytkowników tych preparatów.
  • Miejsce przechowywania preparatów na rany Granulox® i Granudacyn® powinno być niedostępne dla dzieci.
  • Opatrywanie ran wymaga sterylnych warunków. Mimo tego, że aplikacja preparatów Granulox® i Granudacyn® jest łatwa, a pojemniki z preparatami zaprojektowane są z myślą o łatwej i higienicznej aplikacji, to użytkownicy tych preparatów powinni zachować podstawowe zasady higieny w czasie używania preparatów.
  • Granulox® i Granudacyn® są dostępne na terenie Polski w ponad 900 aptekach
  • Prosimy o kontakt w przypadku pytań lub wątpliwości związanych z naszymi produktami: opatrunkami na rany Granulox® i Granudacyn.
Granulox weltweit

HEXANOVA Sp. Z O.O.

ul. Pieńków 11, 05-152 Czosnów

KRS 0000411166, NIP 531-168-81-59, REGON 145988298

Biuro zarządu

ul. Brukowa 36, 05-092 Łomianki Polska

tel.: 22 201 11 05

E-mail: biuro@hexanova.pl