Pytania i odpowiedzi

Na jaką ranę mogę stosować Granulox ?

Granulox może być stosowany w przypadku wielu różnych przewlekłych ran, takich jak żylne, tętnicze oraz mieszane owrzodzenia podudzi, cukrzycowe owrzodzenia stopy ( stopa cukrzycowa), trudno gojące się rany chirurgiczne oraz odleżyny

Jak często należy stosować Granulox ?

Częstotliwość aplikacji zależy od stanu rany pacjenta. Aplikacja może być dopasowana do wcześniejszego rytmu zmiany opatrunków ( w zależności od fazy leczenia rany co 1 do 3 dni). W przypadku wątpliwość albo dodatkowych pytań należy skontaktować się ze specjalistą. Najlepsze rezultaty otrzymuje się przy aplikacji co najmniej dwa razy na tydzień.

Co się stanie gdy pominę jedną aplikację Granuloxu ?

Każda aplikacja wspomaga proces leczenia rany, dlatego ważne jest aby pominiętą dawkę zaaplikować najszybciej jak to możliwe.

Jak długo działa Granulox od momentu aplikacji ?

Granulox działa do 72 godzin po aplikacji, jest to potwierdzone przeprowadzonymi badaniami laboratoryjnymi oraz na podstawie wieloletniego doświadczenia.

Czy aplikacja Granuloxu jest bolesna ?

Dzięki temu, że Granulox występuje w formie sprayu podczas aplikacji nie dochodzi do bezpośredniego kontaktu z raną dlatego Granulox podczas aplikacji nie powoduje uczucia bólu czy kłucia.

Co się stanie gdy zaaplikuje zbyt dużą dawkę Granuloxu ?

Nadmiar Granuloxu nie powoduje żadnych skutków ubocznych. W przypadku rozlania się produktu poza granice rany zbierz nadmiar produktu za pomocą sterylnego opatrunku.

Jak postępować przy pierwszym użyciu ?

Przy pierwszym użyciu rozpylanie może mieć charakter ciągły na skutek bardzo ścisłej konstrukcji zaworu. W takim przypadku należy delikatnie poruszyć zaworem do przodu i do tyłu, i lekko odchylić go do góry. W ten sposób rozpylanie zostanie przerwane. Przy pierwszym użyciu produktu Granulox można rozpylić na chusteczkę lub nad zlewem.

Co zrobić w przypadku zablokowania rozpylacza ?

Ze względu na wykorzystanie bardzo delikatnego zaworu, może dojść do zablokowania rozpylacza. Wówczas należy go wymienić na nowy zawór. Zestaw nowych zaworów znajduje się w każdym nowym opakowaniu W celu zmiany rozpylacza należy: 1) Zdjąć stary zawór, jednocześnie ciągnąć i przekręcając go 2) Nakładając nowy zawór, należy go jednocześnie wciskać i przekręcać 3) W przypadku wystąpienia nieprzerwanego rozpylania należy zastosować się do procedury opisanej w pytaniu

Jak należy przechowywać Granulox ?

Produkt Granulox należy przechowywać w lodówce w temperaturze od 2°C do 8°C. W dniach jego zastosowania jest dopuszczone przechowywanie w temperaturze pokojowej (max.25°C), razie codziennego użytku produktu Granulox® (np. w klinice lub w ramach wizyt domowych) pojemnik z aerozolem można przechowywać cały czas w temperaturze pokojowej. Łączny okres przechowywania w temperaturze pokojowej może wynosić maksymalnie 6 tygodni.

Jak długo można przechowywać Granulox przed pierwszym użyciem ?

Przed okresem stosowania produkt może być przechowywany przez 24 miesiące w temperaturze od 2°C do 8°C. Otwarcie opakowania nie powoduje skrócenia czasu przydatności produktu do użycia, ponieważ wyjątkowa konstrukcja zaworu oraz szczelny cylinder zapobiega przedostawaniu się drobnoustrojów i cząsteczek powietrza do wnętrza produktu.

Czy Granulox posiada w swoim składzie cząsteczki gazu nośnego, który może powodować uczucie chłodzenia tkanki i tym samym uczucie dyskomfortu podczas aplikacji ?

Dzięki innowacyjnemu systemowi dozowania produkt jest całkowicie odizolowany od gazu nośnego, dzięki czemu nie powoduje uczucia chłodzenia i tym samym zwiększa komfort aplikacji.

Dlaczego zawartość Granuloxu ma kolor czerwony ?

Granulox zawdzięcza swój czerwony kolor hemoglobinie, która jest jego głównym składnikiem.

Czy Granulox może powodować reakcje alergiczne lub inne działania niepożądane ?

Nie są znane żadne niepożądane działania uboczne.
Granulox weltweit

HEXANOVA Sp. Z O.O.

ul. Pieńków 11, 05-152 Czosnów

KRS 0000411166, NIP 531-168-81-59, REGON 145988298

Biuro zarządu

ul. Brukowa 36, 05-092 Łomianki Polska

tel.: 22 201 11 05

E-mail: biuro@hexanova.pl