Środek na trudno gojące się rany Granulox®. Najczęstsze pytania pacjentów

Na jakie rany mogę stosować Granulox®?

Preparat na rany Granulox® w wysokim stopniu przyczynia się do prawidłowego gojenia ran tj.: rany przewlekłe (żylne, tętnicze), owrzodzenia podudzi, cukrzycowe owrzodzenie stopy (tzw. stopa cukrzycowa). Jest także środkiem na trudno gojące się rany chirurgiczne.

Jak często należy stosować Granulox®?

Najlepsze rezultaty stosowania aerozolu na rany Granulox® osiąga się przy aplikacji co najmniej dwa razy na tydzień. Należy jednak wziąć pod uwagę stan pacjenta. Aplikowanie aerozolu z hemoglobiną może być dopasowane do wcześniejszego rytmu zmiany opatrunków (w zależności od fazy leczenia rany, co 1 do 3 dni).

Jak się zachować w przypadku zapomnienia o zaaplikowaniu Granuloxu®?

Zaleca się jak najszybsze zastosowanie aerozolu na ranę. Każda aplikacja wspomaga proces leczenia, więc w celu skrócenia gojenia się rany, użyj preparatu na ranę możliwie szybko.

Jak długo działa Granulox® od momentu aplikacji?

Granulox® działa do 72 godzin po aplikacji. Jest to potwierdzone przeprowadzonymi badaniami laboratoryjnymi oraz uznane na podstawie wieloletniego doświadczenia w praktycznym stosowaniu aerozolu na rany Granulox®

Czy stosując Granulox® odczuję ból?

Nie. Preparat należy traktować jako opatrunek w sprayu, a jego aplikacja nie powoduje uczucia bólu czy kłucia, ponieważ nie dochodzi do bezpośredniego kontaktu z raną. Granulox® pozwalaszybko zapomnieć o bólu gojącej się rany.

Czy można przedawkować środek na rany Granulox®?

Nie. Nawet podczas bardzo częstego stosowania aerozolu na rany Granulox® nie występują efekty niekorzystne dla zdrowia. W przypadku rozlania się produktu poza granice rany, zbierz nadmiar produktu za pomocą sterylnego opatrunku.

Jak postępować przy pierwszym użyciu?

Przy pierwszym użyciu aerozolu na rany Granulox® rozpylanie może mieć charakter ciągły, na skutek bardzo ścisłej konstrukcji zaworu. W takim przypadku należy delikatnie poruszyć zaworem do przodu i do tyłu oraz lekko odchylić go do góry. W ten sposób rozpylanie zostanie przerwane. Przy pierwszym użyciu produktu Granulox® można rozpylić na chusteczkę lub nad zlewem.

Jak postępować, gdy rozpylacz się zablokuje?

Zablokowanie rozpylacza zdarza się bardzo rzadko, z powodu wykorzystania bardzo delikatnego zaworu. Wówczas należy go wymienić na nowy zawór. Zestaw nowych zaworów znajduje się w każdym nowym opakowaniu. W celu zmiany rozpylacza należy: 1) Zdjąć stary zawór, jednocześnie ciągnąć i przekręcając go 2) Nakładając nowy zawór, należy go jednocześnie wciskać i przekręcać 3) W przypadku wystąpienia nieprzerwanego rozpylania należy zastosować się do procedury opisanej w pytaniu.

Jak przechowywać aerozol na rany Granulox®?

Produkt Granulox® należy przechowywać w lodówce w temperaturze od 2°C do 8°C. W dniach jego zastosowania jest dopuszczone przechowywanie go w temperaturze pokojowej (max. 25°C), w razie codziennego użytku produktu Granulox® (np. w klinice lub w ramach wizyt domowych) pojemnik z aerozolem można przechowywać cały czas w temperaturze pokojowej. Łączny okres przechowywania w temperaturze pokojowej może wynosić maksymalnie 6 tygodni.

Jak długo można przechowywać Granulox® przed pierwszym użyciem?

Przed okresem stosowania produkt może być przechowywany przez 24 miesiące, w temperaturze od 2°C do 8°C. Otwarcie opakowania nie powoduje skrócenia czasu przydatności produktu do użycia, ponieważ wyjątkowa konstrukcja zaworu oraz szczelny cylinder zapobiegają przedostawaniu się drobnoustrojów i cząsteczek powietrza do wnętrza preparatu na rany Granulox®.

Czy aerozol na rany Granulox® może podczas aplikacji wywoływać uczucie chłodzenia skóry?

Dzięki innowacyjnemu systemowi dozowania, produkt jest całkowicie odizolowany od gazu nośnego, dzięki czemu nie powoduje uczucia chłodzenia i tym samym zwiększa komfort aplikacji.

Dlaczego aerozol Granulox® ma kolor czerwony?

Jest to spowodowane wysoką zawartością hemoglobiny, która jest jego głównym składnikiem i w sposób bardzo efektywny przyczynia się do szybszego gojenia się nawet trudno gojących się ran. Czerwony kolor nadaje niebiałkowa część hemoglobiny, czyli hem, wiążący kationy żelaza.

Czy spray na rany Granulox® powoduje reakcje alergiczne lub inne działania niepożądane?

Nie. Granulox® jest całkowicie bezpieczny w użyciu i nie są znane żadne niepożądane działania uboczne.
Granulox weltweit

HEXANOVA Sp. Z O.O.

ul. Pieńków 11, 05-152 Czosnów

KRS 0000411166, NIP 531-168-81-59, REGON 145988298

Biuro zarządu

ul. Brukowa 36, 05-092 Łomianki Polska

tel.: 22 201 11 05

E-mail: biuro@hexanova.pl